Almanya’ da Üniversite Eğitimi Semineri

 

Yabancı dili Almanca olan okulumuzun öğrencileri, lisemizden mezun olduklarında Almanya başta olmak üzere Almanca konuşan ülkelerde öğrenimlerini sürdürebilme imkanına sahip olacaklardır. Bu amaca yönelik olarak her yıl okulumuzda B1-B2 sertifika kursları düzenlenmektedir.

8 Kasım 2017, Çarşamba günü Lise binamız Konferans salonunda Almanya’da Üniversite Eğitimi Semineri ve B1 Sertifika dağıtım töreni  yapılmıştır.

Seminere konuşmacı olarak Alman Kültür Derneği koordinatörü Sayın Nurten Doğan, DAAD (Alman Akademik Değişim Servisi) Almanya’da Üniversite Eğitimi Danışmanı Sayın Bedia Akyüz ve Türk-Alman Üniversitesi Basın Ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Sayın Yavuz Uzunal katılmışlardır. Konuşmacılar Almanya’da öğrenim görmek isteyen öğrenciler için bilgilendirme yapmış ve öğrenimini yurt dışında tamamlamak isteyen öğrencilerin izlemesi gereken yolları anlatmışlardır. Türk-Alman üniversitesinin tanıtımı yapılmış, üniversitenin bölümleri hakkında bilgiler verilmiştir. Ayrıca Alman Kültür Derneğinin sertifika programları anlatılmış ve bu programlar neticesinde alınacak sertifikaların öğrencilerimize ne gibi yararlar sağlayacağı hakkında bilgiler de verilmiştir.

Toplantıya dinleyici olarak 9., 10., 11. Ve 12. sınıf öğrencilerimiz katılmışlar ve konuşmacılara sorular yöneltmişlerdir.