Bir Hediye Bir Gülümseme Projesi

2016-2017 öğretim yılının başında 9-C sınıfı kız öğrencilerinden bir ekip oluşturarak  “BİR HEDİYE BİR GÜLÜMSEME” adını verdiğimiz projemizi hayata geçirmek için adımlarımızı atmaya başladık.  Özel Denizatı Anadolu Lisesi olarak Şanlıurfa Halfeti’de Günece Ortaokulu’nu kardeş okul olarak seçtik.

Projemizin temel amacı, çocukların birbirleriyle mektuplaşarak iletişim kurmalarını sağlamaktı. Böylece her öğrencim özel bir mektup arkadaşı seçti. Seçilen öğrencilere mektuplar gönderildi ve kardeş okulumuzdaki çocuklarımızdan cevaplarını bekledik.

Öğrencilerimiz ve kardeş okul öğrencileri arasında mektuplaşmalar gerçekleşince öğrencilerimiz, Halfeti Günece Ortaokulundaki arkadaşlarının mektuplarından yola çıkarak, onlara özel hediyeler hazırladılar. Hediyelerimiz 24 Mart Cuma günü Günece Ortaokuluna ulaştı. Projemizin amacı , kardeş öğrencilerimize sadece maddi yardımda bulunmak değil aynı zamanda kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktı ve gerçekleştirdiğimiz proje ile bunu başardığımızı umuyoruz.